Ara
16
2009

SGK sözleşmeli personel alımı, Sosyal Güvenlik Kurumu Sözleşmeli Personel Alımı Giriş Formu

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) teşkilatına bağlı 38 Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile il müdürlüklerine bağlı merkez müdürlüklerinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince 323 sözleşmeli personel istihdam edilecek.

SGK’nın internet sitesinden (www.sgk.gov.tr) yapılacak başvurularda, 2008 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puanları esas alınacak.

SGK’nın internet sitesinden yer alan başvuru şartlarında ;
Kurumumuz taşra teşkilatına bağlı 38 adet Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ile İl Müdürlüklerine bağlı Merkez Müdürlüklerinde (il/ilçe), 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi gereğince 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine göre sözleşmeli personel olarak istihdam edilmek üzere; Kurumumuz internet sitesinden (www.sgk.gov.tr) başvuru yapılmak suretiyle 2008 yılı Kamu
Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puanları esas alınarak toplam 323 adet Sözleşmeli Büro Personeli alınacaktır.

Adaylar, Kurumumuz www.sgk.gov.tr internet adresinde bulunan “Sosyal Güvenlik Kurumu Sözleşmeli Personel Alımı Giriş Formu” ( http://internetd1.sgk.gov.tr/iksozalim ) alanına erişerek buradaki ilgili alana T.C. Kimlik numaralarını girecekler ve “Sorgula” butonunu tıklayarak karşılarına çıkan ekrandaki istenilen bilgileri dolduracaklar ve “Kaydet” butonunu tıklayarak bilgileri kaydedeceklerdir. Bu aşamada değiştirilmek istenen bilgi varsa geri dönülüp düzeltme yapılabilir.
Bilgilerin doğruluğundan emin olunduktan sonra “Kaydet” butonuna tıklayarak başvuru işlemi tamamlanacaktır.

SGK personel alımı hakkında daha detaylı bilgiye buradan pdf olarak ulaşabilir ve ayrıntılı olarak başvuru şartlarını okuyabilirsiniz.

Yorumlayın

patent, faydalı model

www.yazilimhane.net